جمعه، تیر ۲۶، ۱۳۸۸

آدم خیلی خوشمزه ای هستند


از اواخر خطبه ء اول از طریق کانال فید که معلوم نیست یهو از کجا پیداش شد و این سیگنال رو با توجه به انحصار ماهواره ای صدا و سیما به ضبط و پخش مراسم نماز جمعه کی بهش داده و یا کی اجاره اش کرده تونستم نماز جمعه رو ببینم.

به وضوح متشنج بودن جو حاکم رو میشد دید و بغض کلمه به کلمه ای که در کلام آقای هاشمی بود به طرز غریبی به منم منتقل شده بود ، هر از چند جمله ای که باب طبع گروه فشار حاکم نبود صدای شعارشون بلند میشد که آقای هاشمی با مدیریت عالی که داشت مدام اصرار میکرد آقایون من که خواهش کردم با توجه به اوضاع بیرون و جوی که حاکمه خواهش کردم شعار ندید.
یک بار هم خیلی عالی در جواب شعار دهنده ها گفت که من دارم خیلی اصولی مسائل رو بیان میکنم ولی شما با شعارتون یه چیز دیگه ای رو دارید تایید میکنید!!
با همه ء استادی و مهارتی که هاشمی در کنترل جمع و سعی بر زدن حرفهاش کرد من به وضوح چند جا احساس کردم که تحت تاثر جو حاکم قسمتی از حرفهاش رو قیچی کرد...:(
اما با همه ء اینها سخته گفتنش ولی احساس میکنم از نظر من( نظر کسی که در دور دوم انتخابات گذشته با وجود اینکه در ستادش کار کردم وبراش رای جمع کردم حاضر نشدم بهش رای بدم ) الان هاشمی کلا بخشیده شده است!
در خطبه دوم هاشمی اول از حضور مردم تشکر کرد و این حضور رو واقعا اعتباری برای نظام خوند که با بی تدبیری که شد از بین رفت ، شورای نگهبان رو مقصر دونست و البته گفتن که حالا نمیخام اینجا اسم کسی ور که باعث این عملکرد غلط شورای نگهبان شد رو بگم ، به عملکرد صدا و سیما خیلی کوتاه و در بین جملات انتقاد کرد و درست ندونستش و بعد از چند تا راه حلی صحبت کرد که به گفته خودش حاصل عقل جمعی مجلس تشخیص مصلحت و مجلس خبرگان هستند( من برداشت میکنم معنی مستتر این جمله اینه که این دو نهاد هم این انتخابات روتایید نمیکنند)

در خواست کرد به کاندیداها اجازه مناضره و صحبت کردن و دفاع داده بشه و اظهار امیدواری ( که با بغض و لحنی که داشت بیشتر به یه آرزو شبیه بود ) که صدا و سیما امکان این رو فراهم بکنه.اینجا جو خیلی مشتنج شد و من یا فراموش کردم و یا اینقدر اینجا حرفهاش رو سانسور کرد که معنی دقیقی نمیشه ازش برداشت کرد برداشت من اینه که این جمله که اگه این دولت بیاد سرکار با توجه به شرایطی که هست دولت ضعیفی خواهد بود رو نگفت ولی حرف موسوی رو تکرار کرد که با این شرایطی که هست این دولت در مسائل مختلف مخصوصا های تک ! و هسته ای مجبور به امتیاز دادن به بیگانگاه خواهد شد و زحمات سی ساله ما برباد خواهد رفت!!

گفت تمام کسانی که زندانی شدن، شهید دادن و جانباز دارن و همه ما عضو یه خانواده ایم که برای این انقلاب هزینه دادیم و صدمه خوردیم و برای همه بهتره که هرچه سریعتر ازاد بشن !گفت با مصدومان و کسانی که در این روزها صدمه دیده باید بهتر برخوردبشه و ازشون دلجویی بشه.گفت که مراجع و روحانیونی که بهشون توهین شده و از این وضع ناراحت هستند ...درخواست کرد در چارچوب قانون ! به روزنامه ها و رسانه های که بسته شدن و جلوی کارشون گرفته شده که نباید اینطور باشه
و ....
در مجموع با توجه به جوی که در اونجا حاکم بود ، با در نظر داشتن حوادثی که قبلا اتفاق افتاده بود و مثل دستگیری فائزه و حتی تهدید به خانه نشین شدن هاشمی و دستگیری فرزندانش من واقعا فکر میکنم هاشمی شاهکار کرد برخلاف چیزی که ازش انتظار میرفت!
به هیچ وجه اسم احمدی نژاد رو نبرد و از پیشوند ریس جمهور استفاده نکرد ، برعکس از فهوای کلام این استنباط میشه که در رای مردم دست برده شده و کسی که انتخاب شده ریس جمهور مردم نیست. و در آخر خطبه در جواب کسایی که بهش شعار میدادن مرگ برضد ولایت فقیه و حتی غارتگر بیت و المال هم شنیده میشد و خونی که در رگ ماست و ... میگفت زنده باشید ، زنده باشید ، خدا شما رو حفظ کنه و تشکر میکنم و تشکر میکنم :)))

بعد خیلی سریع برای اینکه شعاره ها قطع بشه رفتن برای نماز وسیگنال قطع شد.
تمام.

هاشمی رفسنجانی در دو برداشت :

1- آخرین روزهای ریاست جمهوری جناب آیت الله هاشمی رفسنجانی ، امیرکبیر زمان و سردار سازندگی ..
برنامه یک روز تمام با صدا و سیما :

برنامه ء صبح به خیر ایران
جناب آیت الله هاشمی شما برنامه صبح به خیر ایران رو هم میبینید ؟ نظرتون چیه؟

دوربین زوم میکند روی مردی که اعتماد به نفس و قدرت از چهره اش پیداست ، عالیجناب ِ سرشار از قدرت به سبک ناصری خنده ای سر میدهند و :

ا ا هم هم من حقیقتا زیاد وقت نمیکنم ولی بعضی صبح ها موقع ورق زدن روزنامه ها این برنامه رو میبنیم و ایشون آدم خوشمزه ای هستند ....قاه قاه قاه !

2- جمعه بیست و ششم و تیرماه هزار و سیصدو هشتادو هشت مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه.

هاشمی ، مردی که یک زمانی یار امام بوده ولی باید عملکرد حال اش هم اگر صلاح باشد برسی شود !
هاشمی ، مردی که در صورت برافروخته اش نشانی دیگر از خنده های خوشمزه نیست
هاشمی ، مردی که بغض صدایش و اشک دم مشکش دیگر نشانی از آن اطمینان سالهای گذشته ندارد
هاشمی ، ....
هاشمی مردی که بغض اش داد میزد نردبان این جهان ما و منی است...

0 comments | Permalink

نظرات: 0aidinblog@hotmail.com

L ink

صفحه لینکهای صورتک خیالی


 


A rchive

January 2003
April 2003
May 2003
June 2003
July 2003
August 2003
September 2003
October 2003
December 2003
January 2004
March 2004
June 2004
September 2004
October 2004
November 2004
December 2004
January 2005
February 2005
March 2005
April 2005
May 2005
June 2005
July 2005
August 2005
September 2005
October 2005
November 2005
December 2005
January 2006
February 2006
March 2006
April 2006
May 2006
June 2006
July 2006